فناوری در اینجا حرفی برای گفتن دارد

بولت میکر ( Bolt Maker ) دستگاهی جهت تولید انواع مختلفی از پیچ ، پرچ ، پین و … می باشد که با توانایی و سرعت بالای خود امکان تولید و ضرب تیراژهای انبوه را برای کارگاه ها و کارخانه های تولیدی فراهم می آورد.

انواع مختلف بولت میکرها در اندازه های مختلف وجود داشته و غالبا به صورت تمام خودکار عمل می کنند ، از انواع مختلف بولت میکرها جهت کاربردهای سخت افزاری استفاده می شود.

مراحل فرآیند تولید در بولت میکرها(Bolt Maker)

بولت میکرها به صورت چند مرحله ای عمل کرده و نحوه عملکردشان به این صورت است که با ورود مفتول های مختلف از منفذ ورودی دستگاه، به ترتیب تمامی مراحل از قبیل؛ مکش مفتول، قطع، پرس، فریمینگ و … به صورت تمام خودکار انجام می شود و در نهایت قطعه مورد نظر ( پیچ، پرچ، پین و …) از سوی دیگر دستگاه خارج می شود. این سیستم دارای بوش کاملاً صاف بوده و قطعات یا مفتول را کاملاً صاف و 90 درجه برش می دهد و سپس فرآیند فریمینگ را معمولاً در 6 الی 7 مرحله و یا بیشتر انجام می دهد.

فریمینگ نیز یکی از مراحل تبدیل قطعه فلزی یا مفتول به محصول نهایی می باشد که بولت میکر قدرت بسیاری در شکل دهی و فرم دهی در این مرحله را دارد و با این فرم دهی های متعدد و نزدیک کردن و تنیده نمودن مولکول های ورودی فلزی به هم ، محصول خروجی از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود.

وجود سیستم روانکار متمرکز پنوماتیک و اتوماتیک در بولت میکرها روغن کافی برای تمام سطوح را فراهم می کند.به این ترتیب دستگاه استهلاک کمتری داشته و در صرف هزینه های نگهداری و تعمیر دستگاه صرفه جویی می شود.

مزایای استفاده از بولت میکر

  • دقت بالا در تولید محصول دلخواه که خود موجب اطمینان مصرف کنندگان این محصولات می شود.

  • ظرافت در تولید محصول خروجی که علاوه بر ظرافت در طراحی ظرافت تولید محصول خود از مراحل مهم تولید محصول با کیفیت می باشد.

  • سرعت بالا در تولید انواع پیچ، پرچ، پین، مهره و … همراه با حفظ کیفیت خروجی از مزایای این دستگاه ها می باشد.

  • دستگاه خوب مانند بولت میکر نقش مهمی در تنوع تولیدات محصول خروجی در این صنعت ایفا می کند.

بولت میکرها در پیچ آرین

در انواع پیشرفته تر این دستگاه که مجهز به پنل های کاربری گوناگونی هستند امکانات متعددی از تنظیمات دستگاه تا تعیین تعداد خروجی محصول مورد نظر و … وجود دارد.

این دستگاه ها به دلیل عملکرد دقیق و نصب آسان مورد تقاضای گسترده مشتریان قرار می گیرند.

صنایع تولیدی پیچ آرین با بهره گیری از دستگاه های متعددی از بولت میکرها و استفاده های گوناگون از این تجهیزات ، از توان تولیدی زیادی در تولید انواع پیچ و مهر، پرچ، پین و … برخواردار است .