درباره بازار آهن شاد آباد

بازار آهن شاد آباد واقع در جنوب غرب شهر تهران از بزرگ ترین بازارهای موجود  استان تهران می باشد.

بر خلاف نام این بازار که در ابتدا ممکن است این تصویر را در ذهن خواننده و شنونده نام این بازار ایجاد کند که بازار آهن شاد آباد، بازاری جهت خرید و فروش آهن آلات و .. می باشد. اما بهتر است بدانید در این بازار بزرگ، علاو بر خرید و فروش آهن آلات و … تقریبا تمامی اقلام و تجهیزات مورد نیاز تأسیسات ساختمان نیز موجود می باشد.

از این رو این بازار هم اکنون تأمین کننده بسیاری از نیازمندیهای تأسیسات ساختمان ها از جمله ؛ تیرآهن، آهن آلات، شیرآلات، پیچ و مهره، انواع کابل های برق و تجهیزات، موتورهای الکتریکی و قطعات برقی، تأسیسات گرمایشی و سرمایشی و بسیاری دیگر از این دست می باشد.

موقعیت جغرافیایی بازار آهن شاد آباد

بازار آهن شاد آباد در جنوب غربی شهر تهران و در ایتدای محله شاد آباد واقع شده است، موقیعت مناسب این بازار و دسترسی های مختلف از چندین جهت جغرافیایی و همچنین دسترسی آسان به استان البرز و جاده قدیم کرج از ویژگی های کم نظیر این بازار محسوب می شود.

از جمله مزیت های دیگر بازار بزرگ آهن شاد آباد، می توان موارد زیر را نام برد :

  • دسترسی آسان و بدون ترافیک مردم تهران و استان البرز به این بازار.

  • خرده فروشی برای عموم مردم علاوه بر عمده فروشی کسبه بازار.

  • قیمت پایین تر اغلب کاهای موجود در این بازار نسبت به سایر بازارهای عرضه کننده محصولات مشابه.

  • پیشرفت هر روزه این بازار و گسترش آن.

فرصت های شغلی

بازار آهن شاد آباد فرصت های شغلی فراوانی ایجاد کرده و زمان تأسیس تا کنون نیز سهم بزرگی در بازار تولید کنندگان صنایع مختلف کشور داشته است.

از این رو حضور صنایع مختلف و تولید کنندگان در بازار بزرگ آهن شاد آباد از جمله تولید کنندگان پیچ و مهره و … می تواند کمک فراوانی در بازاریابی و حفظ موقعیت در بازار دارد.